مشاوره اقتصادی و سرمایه گذاری

همه افراد و سازمان‌هایی که قصد سرمایه‌گذاری دارند نیازمند راهنمایی و مشاوره هستند تا بتوانند از سرمایه خود، بیشترین بهره را ببرند، اما همه افراد زمان لازم برای یادگیری بازار و صنعت مدنظر خود را ندارند. ما به زبان بازار و صنعت آشنایی داریم و می‌دانیم که سرمایه شما با جاری شدن در کدام بستر، بالاترین سود را با خود همراه خواهد کرد.

تخصیص بهینه منابع، اجرا و نظارت بر فرآیندهای متنوع سرمایه‌گذاری تخصص مشاوران ماست. خدمات ساط، گستره وسیعی از خدمات، از تدوین کسب و کار، مدیریت جریان نقدی و تامین مالی تا خدماتی همچون امکان‌سنجی، تحقیقات بازار و قیمت‎گذاری را در برمی‌گیرد.

تعهد اخلاقی و حرفه‌ای ما منجر به چشم‌اندازی روشن، پیشرو و خلاق در تصمیم‌های مهم اقتصادی خواهد شد. گفتنی است که گزارشات تحلیل با نگاهی بی‌طرفانه و با بررسی اطلاعات و داده‌های مالی، فضای کسب و کار و چشم انداز هر شرکت تهیه می‌شود که تحلیل و راهبرد واضح و سازنده را در اختیار مشتریان قرار خواهد داد. ارزش آفرینی، مهم‌ترین چیزی است که ما به آن می‌اندیشیم.

خدمات ساط در زمینه مشاوره سرمایه‌گذاری در قالب گزینه‌های زیر ارائه می‌شود:

اگر ایده سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی یا توسعه یک کسب وکار را دارید و قصد دارید از امکان‌پذیر بودن جنبه‌های اجرایی آن اطمینان داشته باشید، در این صورت فرقی نمی‌کند که این ایده، مربوط به تولید یک محصول باشد یا ارائه یک خدمت، شما قطعاً به مطالعات امکان‌سنجی نیاز پیدا خواهید کرد. این مطالعات دید بهتر، نظم و بینشی متفاوت به شما و سازمانتان خواهد داد و کمک می‌کند از ارزش اجرایی ایده خود اطمینان حاصل کنید.

  • مطالعات بازار

برای ورود به یک بازار جدید و توسعه بازار کنونی، انجام مطالعات بازار و تحلیل رقبا ضروری است. مهندسین مشاور سنجش امکان طرح تجربه بالایی در زمینه تجزیه و تحلیل بازار دارد و نیروهای متخصص ما تجزیه و تحلیل دقیقی از بازار در اختیار شما قرار خواهد داد. ما با بهره‌گیری از داده‌های خام و تجزیه و تحلیل شده، مناسب‌ترین توصیه‌های خود را در ارتباط با بازار محصولات و خدمات شما ارائه می‌دهیم.

  • برنامه‌ریزی کسب و کار

اگر برنامه مدونی برای کسب و کار خود ندارید، احتمالا بر استراتژی جریان نقدی خود نیز آگاهی کاملی ندارید. پس اگر به دنبال وام یا سرمایه‌گذار مناسب می‌گردید یا قصد ورود به فضای جدید از کسب و کار را دارید، بدون شک شما نیازمند تدوین یک برنامه کسب و کار برای توسعه و راه‌اندازی فعالیت‌های اقتصادی خود دارید.

تفاوتی بین اینکه شما یک شرکت بزرگ داخلی یا بین المللی که سعی در توسعه فعالیت‌های خود دارد، باشید یا یک شرکت کوچک که به دنبال ورود به بازار جدید است وجود ندارد، در هر اندازه و با هر برنامه‌ای باشید شما نیاز به برنامه‌ریزی نیاز دارید.

  • برنامه ریزی استراتژیک

برنامه ریزی استراتژیک به فرآیندی گفته می‌شود که کسب و کارها در سراسر جهان برای هدایت برنامه‌های خود در جهت دستیابی به اهداف بلندمدت و تحقق ماموریت سازمانشان استفاده می‌کنند. این سبک از برنامه‌ریزی اصولا مورد توجه کسب و کارهای بزرگ قرار داشته ولی با توجه به افزایش تعداد و اهمیت کسب و کارهای کوچک در فعالیت‌های اقتصادی و نیاز مبرم آن‌ها به بهره‌مندی از برنامه‌ریزی استراتژیک در راستای موفقیت در بازار، مهندسین مشاور ساط می‌توانند به شما کمک کنند تا توان رقابتی شما را بالا برود.

  • تعیین ساختار قیمت‌ها و قیمت‌گذاری

امروزه در وضعیت ناپایدار اقتصادی و همچنین محیط‌های پرتلاطم و پیچیده کسب و کار، بحث مدیریت قیمت محصولات و خدمات بیش از پیش برای بنگاه‌های اقتصادی اهمیت پیدا کرده است. وجود تغییرات زیاد در تقاضا و رفتار مشتریان از یک سو و افزایش رقابت و جنگ قیمت​‌ها از سوی دیگر، مدیران بنگاه​های اقتصادی را با چالش‌​های مهمی روبرو کرده است.

کارشناسان ما در شرکت مهندسین مشاور سنجش امکان طرح به کارفرمایان خود کمک می‌نمایند تا با استفاده از ابزارهای قدرتمند قیمت​‌گذاری، علاوه بر شکل دادن به رفتار مشتریان و افزایش درآمد، نام و نشان تجاری خود را ارتقاء بخشند.

  • شناسایی و تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از دغدغه‌ها و چالش‌هایی که فعالان اقتصادی با آن روبرو هستند چگونگی تبدیل دارایی راکد و کم بازده خود به دارایی‌هایی جاری و پربازده است، اکثر مواقع افراد در شناسایی چگونگی انجام این فرآیند با مشکل روبرو می‌شوند.

اگر شما نیز خود را جزئی از گروه فعالان اقتصادی می‌دانید، ساط بر اساس تجربیات، توانمندی‌ها و تخصص مشاوران خود، راه‌حل‌های بدیع و خلاقانه‌ای برای حل مسائلی که پیش روی شما قرار دارند، به خصوص در زمینه بهره‌وری سرمایه و دارایی‌های راکد شما در اختیارتان قرار خواهد داد.

بر این اساس مهندسین مشاور سنجش امکان طرح با ارائه خدماتی در قالب شناسایی و تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری به شما این امکان را می‌دهد تا  بهترین مسیر ار در جهت بهره‌وری هر چه بیشتر سرمایه‌ها و دارایی​‌های خود از قبیل زمین، ساختمان، کارخانه و … طی نمایید.