مشاوره اقتصادی و سرمایه​ گذاری

ما به زبان بازار و صنعت آشناییم و می‌دانیم سرمایه‌ها با جاری شدن در کدام بسترها به بالاترین سودآوری می‌رسند. تخصص‌ ما، تخصیص بهینه منابع و اجرا و نظارت بر فرآیندهای متنوع سرمایه‌گذاری است. خدمات ما، گستره وسیعی را از تدوین طرح  کسب و کار و مدیریت جریان نقدی و تأمین مالی گرفته تا خدماتی نظیر امکان‌سنجی، تحقیقات بازار و قیمت‌گذاری را در بر می‌گیرد. دسترسی به پایگاه بزرگ داده‌ها و توان طراحی و پیاده‌سازی مدل‌های جامع برای هر پروژه، امکان ارائه گویاترین تحلیل‌ها و سازنده‌ترین راهبردها را برای مشتریان‌مان فراهم ساخته است.

تعهد اخلاقی/ حرفه‌ای ما، ترسیم و فراهم‌آوری چشم‌اندازی روشن، پیشرو و خلاق برای تصمیم‌گیری‌های سرنوشت‌ساز اقتصادی است.

جوهر کاری ساط در مطالعات و ارزیابی‌های اقتصادی در یک کلمه خلاصه می‌شود: ارزش‌آفرینی.

خدمات ما در حوزه مشاوره سرمایه‌گذاری به طور عمده در سرفصل‌های زیر ارائه می‌شود:

  • مطالعات امکان‌سنجی
  • مطالعات بازار
  • تهیه و تدوین طرح کسب و کار
  • تعیین ساختار نرخ‌ها و قیمت‌گذاری
  • شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری

  • مطالعات امکان‌سنجی

اگر ایده یک سرمایه‌گذاری و یا راه‌اندازی و توسعه یک کسب وکار را در ذهن می‌پروانید و می‌خواهید از امکان‌پذیر بودن جنبه‌های اجرایی آن اطمینان حاصل نمایید، در این صورت تفاوتی نمی‌کند که این ایده، مربوط به تولید یک محصول باشد و یا ارائه یک خدمت، شما حتماً نیازمند مطالعات امکان‌سنجی خواهید بود. مطالعاتی که به شما و سازمان شما کمک می‌کند تا با یک نظم فکری و بینشی متفاوت، به این اطمینان برسید که ایده‌های شما ارزش پیگیری و اجراء خواهند داشت.

  • مطالعات بازار

بدون انجام مطالعات بازار و تحلیل رقابتی نمی‌توان اطیمنان حاصل نمود که ورود به یک بازار جدید و توسعه بازار کنونی می‌تواند با موفقیت روبرو شود یا خیر؟ مهندسین مشاور سنجش امکان طرح با برخورداری از تجربه و نیروی متخصص کافی قادر به انجام تجزیه و تحلیل‌های بازار می‌باشد. این مهندسین مشاور با بهره‌گیری از داده‌های خام و تجزیه و تحلیل شده، می‌تواند مناسب‌ترین توصیه‌های خود را در ارتباط با بازار محصولات و خدمات شما ارائه نماید.

  • برنامه‌ریزی کسب و کار

شرکت‌ها و سازمان‌هایی که برنامه‌ای برای کسب و کارشان ندارند، از استراتژی‌ جریان‌های نقدی خود آگاه نیستند، به دنبال وام و یا سرمایه‌گذار می‌گردند و یا اینکه می‌خواهند وارد فضای جدیدی از کسب و کار شوند. بدون شک نیازمند تدوین یک برنامه کسب و کار برای توسعه و راه‌اندازی فعالیت​ای اقتصادی خود می‌باشند.

اهمیتی ندارد که شما یک شرکت بزرگ داخلی و یا بین‌المللی می‌باشید که سعی می‌کند برای توسعه فعالیت‌های خود برنامه‌ریزی داشته باشد و یا یک شرکت کوچک که به دنبال برنامه‌ریزی برای ورود به بازارهای جدید می‌باشد، در هر صورت شما نیازمند برنامه‌ریزی کسب و کار می‌باشید.

  • تعیین ساختار نرخ‌ها و قیمت‌گذاری

امروزه در محیط پرتلاطم و پیچیده کسب و کار، مقوله مدیریت قیمت محصولات، خدمات بیش از پیش برای بنگاه​های اقتصادی اهمیت پیدا می‌​کند. چرا که وجود تغییرات زیاد در تقاضا و رفتار مشتریان از یک سو و افزایش رقابت و جنگ قیمت​‌ها از سوی دیگر، مدیران بنگاه​های اقتصادی را با چالش‌​های مهمی مواجه ساخته است.

کارشناسان مهندسین مشاور سنجش امکان طرح به کارفرمایان خود کمک می‌نمایند تا با استفاده از ابزارهای قدرتمند قیمت​‌گذاری، علاوه بر شکل دادن به رفتار مشتریان و افزایش کسب درآمد، نام و نشان تجاری خود را ارتقاء بخشند.

  • شناسایی و تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری

امروزه یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های فعالین اقتصادی چگونگی تبدیل کردن دارایی‌های راکد و کم بازده خود به دارایی‌های جاری و پر بازده می‌باشد. اما آنها اغلب نمی‌دانند این فرآیند تبدیل چگونه باید انجام شود.

اگر شما نیز یکی از این گروه فعالین اقتصادی به حساب می‌آیید، سنجش امکان طرح براساس توان، تخصص و تجربیات ارزشمند خود، راه‌حل‌های بدیع و خلاقانه‌ای برای حل مسائل پیش روی شما در خصوص بهره‌وری سرمایه و دارایی‌های راکد شما دارد.

بر این اساس مهندسین مشاور سنجش امکان طرح با ارائه خدماتی در قالب شناسایی و تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری به شما این امکان را می‌دهد تا  بهترین مسیر ار در جهت بهره‌وری هر چه بیشتر سرمایه‌ها و دارایی​‌های خود از قبیل زمین، ساختمان، کارخانه و … طی نمایید.