توضیحات پروژه

داستان ما

شرکت سنجش امکان طرح (ساط)، در سال 1377 با گرد هم آمدن تنی چند از متخصصان علوم اقتصادی، علوم اجتماعی و فنی آغاز به کار کرد.

درک پیامدهای ناشی از عدم توجه کافی به مطالعات قبل از سرمایه‌گذاری به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی در کشور که حاصل برخورد نزدیک و ملموس این جمع کوچک در پروژه‌ها و طرح‌های خرد و کلان در سطوح گوناگون بود از یک سو و فاصله چشمگیر موجود میان اصول، چارچوب‌ها و روش‌های انجام مطالعات اقتصادی و اجتماعی در بسیاری از کشورهای جهان با خدمات مشاوره مطالعاتی در حوزه‌های مشابه در کشور و عزم پایدار برای کاهش این فاصله از سوی دیگر،اندیشه تأسیس این شرکت را در مؤسسان آن به وجود آورد.

در این میان، نقش زنده‌یاد پرویز زاهدی که به عنوان با تجربه‌ترین فرد گروه، تلاشی خستگی‌ناپذیر برای گردهم آوردن افراد و شکل‌گیری شرکت و هدایت آن در مسیر دست‌یابی به موفقیت‌های ارزشمند در حوزه خدمات مشاوره و مطالعات اقتصادی و اجتماعی را مبذول داشت، همواره در خاطره‌ها باقی خواهد ماند.

همان‌گونه که از نام این مجموعه برمی‌آید، هدف اصلی بنیان‌گذران ساط از تاسیس این شرکت، ایجاد پایگاهی برای انجام مطالعات تخصصی درباره‌ی امکان پیاده‌سازی طرح‌های مختلف اقتصادی بوده است.

چه آن که، تا اواخر دهه هفتاد، عمده‌ی پروژه‌هایی که در کشور انجام می‌شد، به دلیل نبودن مطالعات اقتصادی، بدون برنامه‌ریزی‌های مالی و اقتصادی و تنها با تکیه بر پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های فنی انجام می‌شد. اما روشن است که هر پروژه‌ در کنار توجیه فنی به مطالعات و امکان‌سنجی اقتصادی نیز نیازمند است. می‌توان گفت، خلاء موجود در بازار و نیاز قابل توجه پروژه‌های تعریف شده در سطوح مختلف به مطالعات امکان‌سنجی و پیش امکان‌سنجی، دست‌اندرکاران و بنیان‌گذاران شرکت ساط را به راه‌اندازی تیمی که به صورت تخصصی در چنین زمینه‌ای فعالیت کنند، تشویق کرد. به ویژه آن که موسسان شرکت ساط، پیش از راه‌اندازی این شرکت، هر یک تجربه‌های سودمندی در زمینه‌ی مطالعات اقتصادی و امکان‌سنجی در اختیار داشتند.

هم‌اکنون و با گذشت نزدیک به یک دهه از آغاز فعالیت این شرکت، ساط علاوه بر دست یافتن به جایگاه ارزشمند و تثبیت شده در ارایه‌ی خدمات مطالعات اقتصادی و امکان‌سنجی، به یکی از نام‌های شناخته شده در این حوزه از خدمات و الگویی برای رسیدن به پیشرفت مستمر و به روز کردن دانش و تخصص تبدیل شده است. حرکت پر تلاش ساط در طول چند سال گذشته به دستاوردهای بزرگی منجر شده است که از آن میان می‌توان به انجام پروژه‌های بزرگ و بااهمیتی اشاره کرد که نتایج آن علاوه بر کارفرمایان، عموم مردم و جامعه را نیز منتفع ساخته است. دست‌یابی به فرهنگ پیش‌برد کارها به صورت گروهی و ایجاد هم‌افزایی با دیگر شرکت‌های همکار که روشی سودمند برای رسیدن به فرهنگ رقابت پرثمر و سازنده است، از دیگر دستاوردهای سودمند این تلاش چندین ساله بوده است.

هرچند ساط فعالیت‌های نخستین خود را در ابعاد گسترده‌ای آغاز نکرد، اما تلاش برای پیشرفت مستمر و تاکید بر تقویت پشتوانه‌های علمی و تخصصی و پیش‌برد فعالیت‌ها بر اساس آخرین استانداردهای جهانی سبب شده است که اینک علاوه بر مشتریان و کارفرمایانی که ساط را به عنوان مشاور خود در تصمیم‌گیری‌های سازمانی برمی‌گزینند، متخصصان و شرکت‌های همکار ساط نیز به تجربه‌های این شرکت به عنوان منبعی قابل اطمینان و موثر مراجعه کنند. هم‌اکنون، بسیاری از شرکت‌های همکار ساط در رایزنی‌ها و تصمیم‌گیری‌های خود برای اجرای پروژه‌های مختلف از اندوخته‌های علمی و تجربی این شرکت استفاده می‌کنند. چه آن که ساط نیز ضمن ارایه‌ی مشاوره و به اشتراک‌گذاری دانش و تجربه‌ی خویش با آنان، تلاش می‌کند تا از تجربه‌های سودمند همکاران خویش نیز بهره‌مند شود.

فعالیت‌ها

شرکت ساط ارایه‌ی خدمات کارساز به مشتریان را با همراهی کارکنان و متخصصان توان‌مند و بهره‌گیری از آخرین دانش روز، محور فعالیت‌های خویش قرار داده است و تلاش می‌کند با ارایه‌ی خدمات موثر به مشتریان، آنان را در دست‌یابی به اهداف سازمانی خویش و پیمودن مسیرهای پیشرفت و ترقی یاری رساند.

از جمله مهم‌ترین دستاوردهای مشتریان در استفاده از خدمات شرکت ساط، دست‌یابی به شیوه‌‌ای کارساز برای تخصیص بهینه منابع سازمانی، مدیریت کار‌آی سیستم‌های اقتصادی و انجام اثربخش مطالعات و تحلیل‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌ست. کارشناسان و متخصصان ساط می‌کوشند تا با فراهم ساختن زمینه‌ها و پیش‌نیازهای مورد نیاز هنگام شروع یک فعالیت، به شکل‌گیری یک نگاه واقع‌بینانه به امکانات موجود کمک کنند و در انتخاب بهترین روش برای استفاده از این امکانات به مشتری یاری رسانند.

اصلی‌ترین پشتوانه‌ی ساط در این راه، استوار بودن خدمات بر استانداردهای داخلی و جهانی و توانایی علمی و تخصصی برای رساندن کیفیت مشاوره‌ها به میزان مطلوب و مورد تقاضای مشتریان است. نگاهی گذرا به کارنامه‌ی درخشان ساط در پروژه‌های پایان یافته و آگاهی از نظر مشتریان می‌تواند به خوبی روشن‌گر این موضوع باشد.

آنچه که کیفیت خدمات ساط را متمایز می‌سازد و به آن جلوه‌ای دیگر می‌بخشد اتکا به توان‌مندی‌های کارکنان و متخصصان جوان و در عین حال یادگیرنده و بهره‌گیری از مشاوره‌ها و همکاری‌های استادان توان‌مند و مجربی است که در هر یک از پروژه‌ها به عنوان پشتوانه‌ی تخصصی و علمی یاری‌گر و همراه کارشناسان و مهندسان شرکت ساط هستند.

بهره‌گیری از ابزارهای نوین و موثر فناوری اطلاعات در ارایه‌ی خدمات، صداقت و شفافیت با مشتریان و بهره‌مندی از کارکنان متخصص و توان‌مند می‌تواند اطمینان خاطر مشتریان را از دست‌یابی به سطح کیفی مطلوب در خدمات شرکت ساط فراهم سازد.

افزون بر راهکارهای ویژه‌ای که برحسب نیاز مشتریان از سوی شرکت ساط در اختیار آنان قرار داده می‌شود، عمده‌ترین بخش از فعالیت‌های ساط بر سه محور زیر استوار است:

    • مشاوره اقتصادی و سرمایه‌گذاری

    • مشاوره‌ در حوزه مطالعات بازار

    • مشاوره مدیریت و سیستم

ارزش‌ها و باورها

شرکت ساط از آغاز فعالیت خود تا کنون همواره بر اصول و باورهایی تاکید کرده است که از دیدگاه بنیان‌گذاران این شرکت مهم‌ترین عامل در تضمین کیفیت خدمات به شمار می‌آیند. مبنا و محور این اصول و ارزش‌ها، مشتری و نیاز‌های اوست. جامعه به عنوان مرجع نهایی نتایج پروژه و کارکنان به عنوان ارزش‌مندترین منابع و سرمایه‌های یک شرکت، دیگر موضوعاتی هستند که به این ارزش‌ها و باورها شکل می‌دهند. بر همین اساس و از آغاز فعالیت، شرکت ساط باورها و ارزش‌هایی را در انجام فعالیت‌های خود ترسیم کرده است:

• انجام کامل و بی‌نقص پروژه‌های محول شده: انجام کامل و بدون نقص پروژه‌ها، از جمله مهم‌ترین اصول و ارزش‌های حاکم بر فعالیت‌های ساط است. مشتریان با سپردن پروژه‌های خود به ساط می‌توانند بدون نگرانی از درگیری‌های جانبی احتمالی، از انجام به موقع و بی‌نقص آن مطمئن باشند.

• پای‌بندی به اصول اخلاق حرفه‌ای: شرکت سنجش امکان طرح (ساط) ضمن تعهد در قبال ارایه‌ی مشاوره‌های دقیق به مشتریان، معتقد است که با رعایت اصول حرفه‌ای رقابت سالم در دنیای کسب و کار، می‌تواند به جایگاه حقیقی خود دست یابد و آن را حفظ کند.

• واقع‌گرایی در ارایه‌ی مشاوره‌ها: ساط معتقد است واقع‌گرایی افزون بر اعمال دقت، سلامت و صداقت در ارایه‌ی مشاوره‌ها، یکی از عوامل بنیادین برای موثر بودن این دسته از خدمات محسوب می‌شود.

• امانت‌داری و تعهد در حفظ اطلاعات مشتریان: ساط در حفظ اسرار و اطلاعات مشتریان متعهد به امانت‌داری و حفاظت از اسرار است.

• مسئولیت در قبال جامعه: جامعه به عنوان مرجع نهایی پذیرنده‌‌ی نتایج یک پروژه همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر مورد توجه در پروژه‌های ساط بوده است. بر همین اساس، تلاش گروهی و دغدغه‌ی سازمانی ساط همواره بر ارایه‌ی مشاوره‌های سودمند به جامعه استوار بوده است.

• همراهی و پشتیبانی از مشتریان در تصمیم‌گیری: ارایه‌ی مشاوره‌های دقیق و منطبق بر واقعیت توسط ساط، به مشتریان کمک می‌کند تا در تصمیم‌گیری‌های خود بهترین گزینه‌ را انتخاب کنند و برای استفاده‌ی صحیح از منابع خود به گونه‌ای شایسته برنامه‌ریزی کنند.

ذی‌نفعان

واضح است که نتایج هر پروژه می‌تواند برای گروهی از افراد که به نوعی درگیر، دست اندرکار و یا مدافع آن هستند حیاتی و مهم باشد. بنیان‌گذاران ساط از ابتدای تاسیس این مجموعه کوشیده‌اند تا یکی از اعتقادات راستین خود را که هم‌اکنون شعار و دست‌مایه‌ی فعالیت‌های این گروه است بر فضای حاکم بر کسب و کارهای همکار و مشابه نیز حاکم کنند. این باور، اعتقاد به پیش‌برد یک پروژه به سویی است که در نهایت نه تنها سفارش‌دهندگان و سرمایه‌گذاران آن که در نگاهی فراتر، جامعه و مردم، ذی‌نفع نتایج آن باشند. این دید مسئولانه، تنها زمانی حاصل می‌شود که کارپرداز یک فعالیت، نه از منظر یک مجری که از چشم انداز یک مجموعه‌ی متعهد، مسئول و فرهنگ‌ساز به فعالیت خود بنگرد. بر همین اساس ساط می‌کوشد تا در پایان یک پروژه گروه‌های زیر را از نتایج آن راضی و بهره‌مند سازد:

 جامعه
جامعه اصلی‌ترین و مهم‌ترین رکن تاثیرپذیر از نتایج یک پروژه است. اگر در انجام یک پروژه تمامی جنبه‌ها و ابعاد آن به شکلی واقع‌بینانه سنجیده شود و برای هر بخش از آن راهکاری صحیح برگزیده شود، در نهایت می‌تواند به برد جامعه در نتایج آن پروژه بیانجامد. به کارگیری تخصص و خلاقیت در پروژه‌های عمرانی و محیطی، دقت و حساسیت در پروژه‌های اجتماعی و ملی و نکته‌بینی و ظرافت در پروژه‌های عام‌المنفعه از تلاش‌های مدیران و کارکنان شرکت ساط برای دست یابی به این مقصود است. از همین روست که متخصصان ساط در انجام پروژه‌های خود از مشاوره‌های کارشناسانه‌ی جامعه‌شناسان، مهندسان محیط زیست و دیگر استادان برجسته و باتجربه بهره می‌جویند تا از سودمندی نتایج پروژه‌های خود برای جامعه اطمینان حاصل کنند. روشن است که این دید حتی در پروژه‌هایی که به دلیل اندازه‌ی‌ نه چندان بزرگ نتایج و تاثیرات خود را به صورت مستقیم بر روی جامعه نمایان نمی‌کنند، نیز وجود دارد.

• مشتریان
مشتریان، یکی از مهم‌ترین گروه‌هایی هستند که از نتایج یک پروژه بهره‌مند می‌شوند. ساط خود را شریک موفقیت و خوشنودی مشتریان می‌داند. از این رو، اهمیت به خواسته‌های مشتریان و به کارگیری عزم و همت سازمانی برای برآورده ساختن نیاز آنان همواره از اصول و باورهای حاکم بر ساط بوده است. در ساط، برآورده شدن توقعات و انتظارات مشتریان از نتایج یک پروژه پیش از به دست آوردن هرگونه منفعت و سود حاصل از آن، نتیجه‌ی اصلی و واقعی یک طرح شناخته می‌شود. این دیدگاه سبب شده است تا مشتریان نیز ساط را امین و همراه واقعی خود و مرجعی قابل اطمینان برای تامین مشاوره‌های مورد انتظار و دست‌یابی به بهترین گزینه‌ها در تصمیم‌گیری‌های سازمانی خویش بشناسند.

• کارکنان
کارکنان و متخصصان مجموعه، گروهی دیگر از بهره‌مندان نتایج پروژه‌های ساط هستند. به دست آوردن تجربه‌های ارزش‌مند در انجام هر پروژه، دست‌یابی به رضایت شغلی ناشی از بالندگی و رشد در حین انجام فعالیت، رویایی با نتایج سودمند یک طرح برای جامعه و کارفرما و در نهایت تامین نیازهای مالی از دستاوردهای هر پروژه برای کارکنان است که ساط کوشیده است در انجام هر پروژه به آنها توجه کند.

 سهام‌داران
روشن است که یک طرح موفق در نهایت باید به رضایت و خوشنودی سهام‌داران نیز منجر شود. هرچند با تامین خواسته‌‌های جامعه، مشتریان و کارکنان، سهام‌داران تا حد زیادی به خواسته‌های خود در انجام یک پروژه دست می‌یابند، اما هر پروژه در مجموع باید رضایت حرفه‌ای و اقتصادی سهام‌داران مجموعه را نیز در پی داشته باشد. تامین رضایت سهام‌داران و دست‌یابی آنان به منافع اقتصادی مناسب یکی دیگر از عواملی‌ست که ساط همواره در اجرای پروژه‌های خود در نظر دارد.

مدیران ارشد

مدیران ارشد و بنیان‌گذار‌ان شرکت ساط را افراد زیر تشکیل می‌دهند:

  • ادموند میرزاخانیان: مدیرعامل، بنیان‌گذار و عضو هیات مدیره شرکت ساط،اقتصاددان، سال‌ها تجربه در سازمان‌های مختلف  و مدیریت پروژه‌های بزرگ امکان‌سنجی و مطالعات اقتصادی

 

  • بهرام مهدی‌زاده: رییس هیات مدیره و بنیان‌گذار شرکت ساط، مهندس معمار، دارای سال‌ها تجربه ارزش‌مند در مدیریت و هدایت پروژه

 

  • علی پایاب: نایب رییس هیات مدیره و بنیان‌گذار شرکت ساط، مهندس مکانیک، سابقه‌‌ی چندین ساله‌ی فعالیت در سازمان‌های مختلف و مدیریت و راهبری پروژه

فعالیت‌های اجتماعی

پیشگامی در دانش و تخصصی که خود از هر حیث برای جامعه‌ی در حال توسعه‌ی ایران جدید شناخته می‌شود، مسئولیت دیگری را نیز برای ساط به وجود آورده است. این مسئولیت، وظیفه‌ی شناساندن و توسعه‌ی تخصصی این حوزه از خدمات در جامعه است. چه آن که، با توسعه‌ی فعالیت‌های ساط، رسالت‌های اجتماعی آن نیز افزایش می‌یابد. شرکت ساط به همین منظور می‌کوشد تا با شرکت در فعالیت‌های اجتماعی این مسئولیت را به بهترین نحو به انجام رساند:

• برگزاری سمینارها و دوره‌های آموزشی
شرکت ساط به منظور اشاعه رویکرد تخصصی به فعالیت‌های مهندسی مشاور در کشور تا کنون با بر عهده گرفتن مسئولیت برگزاری چندین سمینار تخصصی و دوره‌ها‌ی آموزشی مختلف، در استوار ساختن پایه‌های این رشته از فعالیت‌ها نقش موثری داشته است. از جمله این سمینارها و دوره‌های آموزشی می‌توان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی «روش‌های انجام مطالعات امکان‌سنجی» برای کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، فرودگاه امام خمینی و برگزاری سمینارهای رایگان برای دست اندرکاران مطالعات اقتصادی اشاره کرد.

• حضور در سمینار‌های تخصصی داخل و خارج از کشور
شرکت ساط به منظور به روز رسانی دانش تخصصی کارکنان خود در سمینار‌های تخصصی داخلی و خارجی حضور فعالی دارد و در بسیاری از این سمینارها نیز به ارایه‌ی مقالات و بیان تجربیات خویش می‌پردازد.

• همکاری با جامعه مهندسان مشاور
شرکت ساط همکاری نزدیکی با جامعه مهندسان مشاور کشور دارد و با عضویت در کمیته‌ی تشخیص صلاحیت جامعه مهندسان مشاور برای تعیین رتبه‌ی شرکت‌های فعال در این حوزه از خدمات، نقش و حضور خود را در این همکاری پررنگ‌تر کرده است.

• همکاری‌های علمی و تخصصی با شرکت‌های همکار
شرکت ساط افزون بر تبادل دانش، اندیشه‌ها و تخصص‌ها با شرکت‌های همکار، با ارایه‌ی مشاوره‌های دوستانه و علمی به آنها و همکاری در تدوین دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های آنان می‌کوشد ضمن برقراری ارتباط سازنده و هم‌افزا با شرکت‌های همکار، گامی در جهت پیش‌برد اهداف بلندمدت خود در انجام فعالیت‌های اجتماعی بردارد.

 انجام فعالیت‌های فرهنگی برای نشر دانش و فناوری
انجام فعالیت‌های فرهنگی به منظور شناساندن هرچه بیشتر دانش و فناوری به جامعه از جمله مسئولیت‌هایی است که ساط در تقویت فعالیت‌های اجتماعی خود بر عهده گرفته است. از آن جمله می‌توان به ترجمه و نشر کتاب «راهنمای مدیریت شرکت‌های خدمات مهندسی» اشاره کرد که حرکتی در همین راستا بوده است.

• همکاری با موسسات خیریه و انجام فعالیت‌های عام‌المنفعه
همکاری با موسسات خیریه بخشی از فرهنگ عمومی و حاکم بر فضای ساط است. اعضای خانواده‌ی ساط به پیروی از این فرهنگ با بر عهده گرفتن مسئولیت حرکات خودجوش داخلی به صورت مستقیم با موسسات خیریه همکاری می‌کنند. افزون بر این ساط، بخشی از خدمات خود را نیز متناسب با نیازهای این موسسات به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می‌دهد.

سرمایه‌های انسانی

نیروی انسانی از پراهمیت‌ترین و ارزش‌مندترین سرمایه‌های ساط به شمار می‌آید. دقت نظر مدیران ساط در انتخاب نیروهای کار یادگیرنده، خلاق، جوان و سخت‌کوش در کنار توجه و نظارت بر پویایی و تکامل این نیروها نشان‌گر میزان این حساسیت و توجه بوده است. هم‌اکنون مجموعه‌ای از کارشناسان و متخصصان جوان، توان‌مند و دانش‌آموخته، ساختار فکری، علمی و اجرایی ساط را تشکیل می‌دهند که با تکیه بر اندوخته‌ها و تجارب ارزش‌مند خود پاسخ‌گوی انتظارات کارفرمایان هستند.

ساط همواره تلاش کرده است تا نیروی فنی و متخصص خود را به گونه‌ای انتخاب و تربیت کند که به بهترین شیوه پاسخ‌گوی اعتماد و توجه مشتریان باشد. از آن جایی که هر یک از نیروهای متخصص، سرمایه‌های فکری هستند که بخشی از خواسته‌ها و نیازهای مشتریان را پاسخ می‌دهند، روشن است که رضایت شغلی هر یک از نیروها و برآورده شدن توقعات آنان از جایگاه شغلی خود در نهایت منجر به بالا رفتن کیفیت خدمات سازمان می‌شود.

شرکت ساط در تکمیل فعالیت‌های خود برای جذب و حفظ نیروی کارآزموده و توان‌مند تلاش‌های بسیاری انجام داده است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تربیت و آموزش‌ نیروی انسانی
افزون بر حساسیت و دقت نظری که در انتخاب نیروی انسانی در شرکت ساط وجود دارد، برنامه‌های منظمی نیز برای آموزش نیروهای انسانی در نظر گرفته شده است. بخشی از این آموزش‌ها در درون شرکت و از طریق مطالعه نشریات و مطالب درون سازمانی یا حرفه‌ای و آموزه‌های حضوری و مستقیم، با هدف آشنایی با فرهنگ سازمانی و شیوه‌های بهینه برخورد و پاسخگویی به نیاز مشتریان در چارچوب یک دوره زمانی مشخص انجام می‌شود. بخش دیگری از آموزش‌ها با معرفی نیروها برای حضور در دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی خارج از شرکت با توجه به اهداف، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رشد هر فرد و نیازهای تخصصی شرکت انجام می‌شود که در طول دوره همکاری تداوم خواهد داشت.

• پویایی پیشرفت‌های شغلی
سرمایه‌های انسانی ساط در هر جایگاه و موقعیت شغلی بر این باورند که بالندگی و پویایی در هر زمان، بخشی جدا نشدنی از کار و فعالیت سازمانی است و از این رو، هر نیروی انسانی به ترسیم جایگاه فعلی خود و برنامه‌ریزی برای دست‌یابی به مراتب بالاتر در وظایف سازمانی تشویق می‌شود. از سوی دیگر برای تمامی کارکنان و نیروهای انسانی، بستری مناسب برای تکامل و ترقی شغلی فراهم می‌شود تا بتوانند به آنچه که شایستگی و توانایی دست‌یابی به آن را دارند، نایل شوند.

پشتوانه‌های علمی

پشتوانه‌های علمی و فنی ساط، یکی از تکیه‌گاه‌های ارزش‌مند این شرکت برای ارایه‌ی خدمات کارساز به مشتریان محسوب می‌شود که در پدید آمدن حس اطمینان و اعتماد در مشتریان بسیار موثر بوده است. برخی از مهم‌ترین پشتوانه‌های علمی ساط عبارت‌اند از:

• حضور پرثمر و کارساز صاحب‌نظران در پروژه‌ها
صاحب‌نظران و متخصصان با تجربه و دانش‌آموخته‌ که در هر یک از پروژه‌ها ساط را همراهی می‌کنند، مسئولیت حیاتی و پراهمیتی در غنی‌سازی پایه‌های علمی هر پروژه بر عهده دارند. ساط تا کنون در انجام پروژه‌های خود از دانش، تخصص و نظرات تعداد زیادی از متخصصان و خبرگان بهره جسته است.

• وجود تیم‌های مطالعاتی و پژوهشی بیرونی در کنار هر پروژه
گروه‌های کارشناسی متخصص و کارآزموده بیرون از شرکت که زیر نظر مدیران هر پروژه هدایت می‌شوند نیز، افزون بر تیم کارآزموده و متخصصی که برای انجام هر پروژه در داخل سازمان تشکیل می‌شود، در انجام مطالعات و پروژه‌ها ساط را همراهی می‌کنند.

• برخورداری از یافته‌های علمی جهان به کمک ارتباط با فعالان جهانی این رشته
شرکت ساط ضمن برقراری ارتباط با فعالان دانش و فناوری در سراسر جهان می‌کوشد تا نیروی متخصص خود را به دستاوردهای دانش و فناوری مجهز کند و بتواند کیفیت خدمات ارایه شده به مشتریان را روز به روز افزایش دهد.

• بهره‌مندی از تجربه‌ها و اندوخته‌های شرکای استراتژیک
شرکای استراتژیک داخلی و خارجی ساط که از شرکت‌های شناخته شده و مطرح این حوزه از خدمات هستند با تبادل دانش و تجربه خود با ساط نقش انکارناپذیری در تقویت پشتوانه‌های علمی ساط بر عهده دارند.

محیط کار

نیروی انسانی پرتلاش و سخت‌کوش ساط، محیط کاری پویا و بالنده را پدید آورده‌اند که در آن هر یک از نیروها با تکمیل توانمندی‌های یک‌دیگر، برای به وجود آوردن زمینه‌ای مناسب به منظور پاسخ موثر به نیاز مشتریان تلاش می‌کنند.

• حضور پرثمر و کارساز صاحب‌نظران در پروژه‌ها
صاحب‌نظران و متخصصان با تجربه و دانش‌آموخته‌ که در هر یک از پروژه‌ها ساط را همراهی می‌کنند، مسئولیت حیاتی و پراهمیتی در غنی‌سازی پایه‌های علمی هر پروژه بر عهده دارند. ساط تا کنون در انجام پروژه‌های خود از دانش، تخصص و نظرات تعداد زیادی از متخصصان و خبرگان بهره جسته است.

• وجود تیم‌های مطالعاتی و پژوهشی بیرونی در کنار هر پروژه
گروه‌های کارشناسی متخصص و کارآزموده بیرون از شرکت که زیر نظر مدیران هر پروژه هدایت می‌شوند نیز، افزون بر تیم کارآزموده و متخصصی که برای انجام هر پروژه در داخل سازمان تشکیل می‌شود، در انجام مطالعات و پروژه‌ها ساط را همراهی می‌کنند.

• برخورداری از یافته‌های علمی جهان به کمک ارتباط با فعالان جهانی این رشته
شرکت ساط ضمن برقراری ارتباط با فعالان دانش و فناوری در سراسر جهان می‌کوشد تا نیروی متخصص خود را به دستاوردهای دانش و فناوری مجهز کند و بتواند کیفیت خدمات ارایه شده به مشتریان را روز به روز افزایش دهد.

• بهره‌مندی از تجربه‌ها و اندوخته‌های شرکای استراتژیک
شرکای استراتژیک داخلی و خارجی ساط که از شرکت‌های شناخته شده و مطرح این حوزه از خدمات هستند با تبادل دانش و تجربه خود با ساط نقش انکارناپذیری در تقویت پشتوانه‌های علمی ساط بر عهده دارند.

• فرهنگ سازمانی
شکیبایی و بردباری در کار برای رساندن کیفیت خدمات به سطح مورد انتظار مشتریان، سخت‌کوشی و خلاقیت، مثبت‌اندیشی، عزم سازمانی برای دست‌یابی به نتایج قابل قبول، ارایه‌ی مشاوره‌های واقعی، دقیق و صادقانه به مشتریان و پویایی و سازندگی مداوم، از ویژگی‌های فرهنگ سازمانی ساط است. در چنین محیط فرهنگی تمام کارکنان می‌دانند که در انجام هر پروژه، تنها به پایان رساندن آن، منظور و مقصود نهایی نیست؛ بلکه مهم‌ترین بخش از هر فعالیت، توجه به سطح کیفی و انجام آن بر اساس اصول و قواعد مورد انتظار است.

• صمیمیت، شفافیت و انتقادپذیری
صمیمت و همدلی، توانایی انجام کارهای گروهی و نقش سازنده‌ی متقابل در کار از ویژگی‌های محیط کار پویای ساط است. نکته‌ی جالب توجه آن که، وجود این صمیمیت که در تمامی لایه‌های سازمانی ساط به روشنی دیده می‌شود، هرگز مانع از بروز شفافیت در مواضع و انتقادهای سازنده‌ی مدیران و کارکنان در برابر یکدیگر نبوده است. اعضای خانواده‌ی ساط ضمن همکاری و همدلی در فضایی سرشار از صمیمیت و دوستی، با انتقادهای سازنده‌ی خود و با در پیش گرفتن مواضع روشن و شفاف به پیدا کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت سازمان کمک می‌کنند.

 نوآوری و خلاقیت
خلاقیت و نوآوری، یکی از بارزترین ویژگی‌های محیط کار جوان و پر تلاش ساط است. نیروی انسانی شرکت ساط تلاش می‌کنند با تکیه بر توان‌مندی‌های علمی و فنی خود، به خلق ایده‌های نوین برای انجام پروژه‌ها دست یابند. چه آن که، فراهم بودن بستر مورد نیاز برای شکوفایی خلاقیت‌ها در ساط و بهره‌گیری از تجارب گذشته و نظر به دستاوردهای نوین علمی و فنی، در خلق این ایده‌ها بسیار موثر و کارساز است.

گروه‌های غیر رسمی
از جمله تدابیر مدیران ساط برای به وجود آوردن محیطی صمیمی و پویا، ترغیب کارکنان به تشکیل گروه‌‌های غیر رسمی و دوستانه است. از جمله این گروه‌ها، می‌توان به تشکیل گروه‌های خود جوش کارکنان برای همکاری با نهادهای خیریه، برگزاری جشن‌های تولد و مهمانی‌های غیررسمی در مناسبت‌های مختلف اشاره کرد.

افتخارات و عضویت‌ها

سال‌ها تجربه و سخت‌کوشی اعضای خانواده‌ی ساط در حوزه‌ی خدمات مهندسی مشاور کشور، این شرکت را به چهره‌ی شناخته شده و پیشرو در این حوزه تبدیل کرده است. ساط جایگاه فعلی خود را مدیون تلاش و پشتکار نیروی جوان و کارآزموده‌ی خود می‌داند و با همت گماردن به پیشرفت و توسعه‌ی مداوم و تلاش همیشگی در دانش اندوزی و استفاده از دستاوردهای علمی روز جهان، در حفظ و قوت بخشیدن به این جایگاه می‌کوشد. برخی از مهم‌ترین افتخارات، عضویت‌ها و گواهی‌نامه‌های ساط عبارت‌اند از:

• عضویت در جامعه مهندسان مشاور ایران (ISCE)
• عضویت در انجمن مشاوران مدیریت ایران (IMCA)
• عضویت در انجمن مهندسی صنایع کشور
• عضویت در انجمن مدیریت کشور
• عضویت در انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن
• عضویت در انجمن شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و نظارت طرح‌ها
• عضویت در فدراسیون بین‌المللی مهندسان مشاور (FIDIC)
• عضویت در سازمان کیفیت آسیا و اقیانوسیه
• عضویت در هیأت اجرایی شاخه ایرانی فدراسیون مهندسان کشورهای اسلامی
• دارای رتبه از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور
• عضو کمیته صادرات ISCE
• عضو انجمن اقتصاددانان ایران
• عضو انجمن مدیران فنی و اجرایی ایران (ISTEM)
• در حال استقرار سیستم مدیریت کیفیت (QMS)
• عضو کمیته‌ی تشخیص صلاحیت جامعه مهندسان مشاور

ساط در رسانه‌ها

ساط در طول سال‌های فعالیت خود همواره کوشیده است با توسعه بخشیدن به فعالیت‌ها و خدمات خود و نیز با حضور در عرصه‌های علمی و اجتماعی، ضمن به دست آوردن تجربه‌های مفید به هر چه بیش‌تر شناخته شدن خود در میان مخاطبان و جامعه کمک کند. حضور پرثمر ساط در انجمن‌ها و نهادهای مرتبط با این حوزه از خدمات و شرکت‌ در سمینارها و نشست‌های علمی و تخصصی و حضور در رسانه‌ها از جمله‌ی این تلاش‌ها بوده است. ساط با انعکاس نتایج مطالعات و فعالیت‌های خود در رسانه‌ها هم‌اکنون در گروه نام‌های شناخته شده‌ی شرکت‌ها و موسسات فعال در حوزه‌ی خدمات مشاوره و مهندسی مشاور قرار گرفته است. در این صفحه می‌توانید انعکاس برخی از فعالیت‌های ساط را در رسانه‌ها مشاهده فرمایید:


ترجمه و نشر کتاب «راهنمای مدیریت شرکت‌های خدمات مهندسی»
«شرکت مهندسان مشاور سنجش امکان طرح» پروتکل‌هاى پیشنهادى فیدیک به مهندسان مشاور با عنوان راهنماى مدیریت شرکت‌هاى خدمات مهندسى، ترجمه و جامعه مهندسان مشاور ایران آن را در تیراژ 2000 نسخه منتشر کرده است.
برای دریافت اطلاعات بیش‌تر این جا کلیک کنید.


«تحول دراستراتژی صادرات، تنها راه حضور دربازار رقابت‌های بین‌المللی است»

تحول دراستراتژی صادرات، تنها راه حضور دربازار رقابت‌های بین‌المللی است
شنبه 5 مهر 1382
تهران- خبرگزاری کار ایران
تحول در استراتژی صادرات تنها راه حضور در بازار رقابتهای بین‌المللی است. به گزارش ایلنا، ادموند میرزاخانیان، عضو هیات اجرایی شاخه ایرانی فدراسیون مهندسان مشاور کشورهای اسلامی با بیان این مطلب گفت: مناسب ترین راه حضور موفق در عرصه رقابت صاردات غیرنفتی از جمله صادرات خدمات فنی و مهندسی داشتن برنامه مناسب، ایجاد ظرفیت، بسترسازی بهینه، سازمان دهی متفکرانه، زدودن مقررات دست و پاگیر و تغییر نگرش در مقوله صادرات است.
برای دریافت اطلاعات بیش‌تر این جا کلیک کنید.


انعکاس پروژه‌های ساط در رسانه‌ها؛ برنامه‌ریزی‌ ده‌ ساله‌ برق‌ منطقه‌ای‌ باختر

برنامه‌ریزی‌ ده‌ ساله‌ برق‌ منطقه‌ای‌ باختر تدوین‌ می‌شود. به‌ منظور کاهش‌ مشکلات‌ صنعت‌برق‌ و ارایه‌ خدمات‌ مطلوب‌ به‌ مردم‌ وارتقای‌ سطح‌ رضایت‌ عمومی‌ برق‌ منطقه‌ای‌ باختر، برنامه‌ 10 سال‌ آینده‌را تدوین‌ می‌کند. به‌ گزارش‌ روابط عمومی‌ شرکت‌ برق‌منطقه‌ای‌ باختر، مهندس‌ فلاحتیان‌ مدیرعامل‌ این‌ شرکت‌ در جلسه‌ای‌ به‌منظور تدوین‌ برنامه‌ریزی‌ استراتژیک‌ ده‌ ساله‌ این‌ شرکت‌ گفت‌: با تدوین‌ یک‌برنامه‌ و هم‌فکری‌ با یکدیگر باید مسیرآینده‌ مشخص‌ شود و تدوین‌ برنامه‌استراتژیک‌ کار مهمی‌ است‌ که‌ باید از ذهن‌ها و فکرها کمک‌ بگیرد. وی‌ نقش‌ خود را در این‌ ارتباط تصویرسازی‌ از آینده‌ عنوان‌ کرد و افزود: هر مدیر و معاونی‌ باید افق‌ خاصی‌ را برای‌ بخش‌ زیرمجموعه‌ خود در نظر بگیرد و تمام‌ امکانات‌ و نیروهای‌ موجود را در جهت‌ تحقق‌ اهداف‌ مورد نظر بسیج‌ کنند. در این‌ جلسه‌ میرزاخانیان‌ نماینده‌ شرکت‌ مشاور در برنامه‌ریزی‌ استراتژیک‌10 ساله‌ برق‌ باختر گفت‌: ما به‌ عنوان‌ تسهیل‌‌گر، تصمیم‌ گیری‌های‌ شما را جهت‌ داده‌ که‌ این‌ تصمیمات‌ حداکثر تغییرات‌ در مسایل‌ را مشخص‌ و عملکرد سازمان‌ را بهبود می‌بخشد که‌ این‌ کار مستلزم‌ کار گروهی‌ و تخصصی‌ است‌.
وی‌ افزود: در فرآیند برنامه‌ریزی‌ استراتژیک‌ علایق‌ و گرایش‌های‌ مختلف‌ و ناهمگرا، هم‌سو و منطبق‌ می‌شود و تصمیم‌گیری‌های‌ منظم‌ ترویج‌ پیدا می‌کند که‌ در این‌ فرآیند و در جهت‌ اجرای‌ آن‌ باید افراد کلیدی‌ که‌ میزان‌ تاثیرگذاری ‌عمیق‌تری‌ نسبت‌ به‌ بقیه‌ دارند شناسایی‌ و به‌ کار گرفته‌ شوند.
برای دریافت اطلاعات بیش‌تر این جا کلیک کنید.


چاپ مقاله: «راهکارهای مشارکت بخش خصوصی در ایران ، با توجه به تجربیات جهانی»

… تجربیات جهانی حاکی از آن است که به مشارکت بخش خصوصی ، با ملاحظات ویژه ای در خصوص اصلاح بازارها ، انضباط مالی و حرکت به سوی بهبود میزان هزینه تمام شده و حذف سوبسیدها در جهت رسیدن به قیمت های واقعی و همچنین اصلاح قوانین و مقررات به منظور ایجاد ساختارهای قانونی مستقل و شفاف همراه است و اولین قدم در این مسیر همانا اصلاح مالکیت هاست .

فصلنامه مهندس مشاور، شماره 23


ترجمه و ویراستاری نشریه Unido Competenicies

این نشریه که مطالعه آن به مدیران منابع انسانی و مدیران سازمان‌ها توصیه شده است مدل‌های شایستگی را به سازمان‌ها ارایه می‌کند. مدل‌های شایستگی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا برای ارتقا و پیشرفت سیستم‌های مدیریت منابع انسانی خود، روشی یکنواخت اتخاذ کنند.
متن کامل نشریه را این جا دریافت کنید.


فهرست تخصصى اعضای کمیته «مدیریت و سیستم و مطالعات اقتصادى و اجتماعى» در  جامعه مهندسان مشاور ایران

فهرست موارد:
اندیشکار : مدیر عامل : آقای محمدرضا صفویان
ایتوک ایران : مدیر عامل : آقای محمد حسین ترابی ساریجالو
بنیاد صنعتى ایران : مدیر عامل : آقای خسرو رحیم قشقایی
پارس ویستا : مدیر عامل : آقای حسن زنده دل
پارسیکان ایران : مدیر عامل : آقاى حاتم مهرى
سنجش امکان طرح : مدیر عامل : آقای ادموند میرزاخانیان
شرق آیند : مدیر عامل:خانم شهلا زرین خط
صنعت و مدیریت ایران : مدیر عامل : آقای کیوان امامی
طرح اندیشان : مدیر عامل : آقای نادر عربشاهی
مشاورین یکان : مدیر عامل : آقاى محمدمهدى وکیلى گیلانى
هفت شهر رى : مدیر عامل : آقاى آقاى حسن رحیمى فرزان
ورزبوم : مدیر عامل : آقای محمدرضا جهانگرد
برای دریافت اطلاعات بیش‌تر این‌جا کلیک کنید.


فهرست تخصصى اعضای کمیته «استراتژی» در  جامعه مهندسان مشاور ایران

اعضاى این کمیته عبارت‌اند از :
– دکتر محمد حسین بنى‌اسدى
– مهندس محمد على حامدى
– محمد رضا حسینی
– مرتضى حقوقى
– محمود سیار
– سهراب مشهودى
– ادموند میرزاخانیان
– تیمور هنر بخش
برای دریافت اطلاعات بیش‌تر این جا کلیک کنید.


فهرست تخصصى اعضای کمیته «فیدیک» در  جامعه مهندسان مشاور ایران

اعضاى این کمیته عبارت‌اند از :

– مهندس عطاءاله آیت اللهى
– دکتر تورج امیر سلیمانى
– محمد مهدى بهنیا
– مهندس امیر حسین جلالى
– هرمزد رامینه
– منوچهر فخر صمدى
– غلامعلى معین
– ادموند میرزا خانیان
– مهدى ریاضى
برای دریافت اطلاعات بیش‌تر این جا کلیک کنید.


فهرست تخصصى اعضای کمیته «فناوری اطلاعات» در  جامعه مهندسان مشاور ایران

اعضاى این کمیته عبارت‌اند از :
– مهندس مهرداد اشترى
–  مسعود توفیقى
– امیر شاندیز
– رحیم خسرو قشقایى
– ادموند میرزاخانیان
برای دریافت اطلاعات بیش‌تر این جا کلیک کنید.

چشم انداز آینده

شرکت ساط همان‌گونه که راه پر فراز و نشیب و گاه دشوار فعالیت‌های خود را تا کنون به یاری همت بالا و تلاش پی‌گیر کارکنان و متخصصان خود با عملکردی درخشان پیموده است، برای آینده‌ی خود نیز دورنمایی امیدبخش ترسیم کرده است. در برنامه‌ریزی‌های بلندمدت ساط نیز اساس و بنیان کار بر سخت‌کوشی و مشتری‌مداری گذارده شده و چنین چشم‌اندازی ترسیم گشته است:

• بهبود کیفیت خدمات ارایه شده
• بالا بردن خلاقیت و نوآوری در ارایه‌ی خدمات
• تبدیل شدن به اولین و برزگ‌ترین شرکت مهندسی مشاور در زمینه‌ی مطالعات اقتصادی و امکان‌سنجی
• توسعه‌ی دامنه‌ی فعالیت‌ها در خارج از کشور و ارایه‌ی خدمات به دیگر کشورها
• بالا بردن دانش فنی و تخصص کارکنان برای داشتن نامی درخشان در میان سازمان‌های همکار
• تاکید بر تقویت پشتوانه‌های علمی به عنوان ارکان تضمین‌کننده کیفیت بالای خدمات

اندوخته‌های علمی – تجربی

ساط آماده است تا با اشتراک گذاری دانش و تجربه خود با شرکت‌ها و نیروهای همکار و تبادل اطلاعات علمی و تجربی با علاقه‌مندان گامی موثر در جهت تقویت پایه‌های علمی خدمات مهندسی مشاور بردارد. در این صفحه علاقه‌مندان می‌توانند برخی از اندوخته‌های علمی ساط را در طول سال‌های اخیر مشاهده کنند.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال مقالات و پژوهش‌های خود به شرکت مهندسین مشاور سنجش امکان طرح، در صورت تمایل با انتشار مقالات خود در این بخش نتایج مطالعات و پژوهش‌های خود را در اختیار دیگران قرار دهند:

توسعه بخش اقتصاد غیر دولتی در اقتصاد کشور؛ الزامات و پی‌آمدها
همراه با بروز نارسایی‌های قانونی، اجرایی و برنامه‌ریزی در اقتصاد کشورها، پیوسته راه‌حل‌های گوناگون توسط اقتصاد‌دان‌ها و مدیران اجرایی مطرح می‌شود و مورد آزمون قرار می‌گیرد.
طیف گسترده اقتصادهای متمرکز تا اقتصادهای متکی به بخش خصوصی نوعاً در مواردی موفق و در مواردی با شکست روبه‌رو بوده است. برای مطالعه متن کامل مقاله این جا کلیک کنید.

راهکارهای مشارکت بخش خصوصی در ایران با توجه به تجربیات جهان
با هدف رسیدن به اقتصادی متعادل با جایگاه مشخص در بخش خصوصی و همچنین به منظور دستیابی به فضای ویژه سرمایه گذاری، انجام اصلاحات اساسی در این خصوص ضروری می‌نماید و این امر نیازمند بستر مناسبی برای رشد بخش خصوصی در بخش‌های زیربنایی است. متن کامل این مقاله را این جا دریافت کنید.
توضیح: این مقاله در شماره 23 فصلنامه مهندس مشاور، خرداد 83، به چاپ رسیده است.

بازاریابی، خدمات مشاوره مهندسی
در سال‌های اخیر با تغییرات صورت گرفته در اقتصاد، حرکت کشور به سمت افزایش تولید، فزونی یافتن میزان عرضه بر تقاضا و کم رنگ شدن حالت عدم رقابت، نیاز به افراد «کارآفرین» یا «بازاریاب» بیش از پیش احساس می‌شود.
متن کامل این مقاله پیش روی شماست.

محاسبات امکان سنجی در پروژه‌های مدرن سازی
متن پیش روی شما ترجمه‌ای است از مقاله‌ای با عنوان محاسبات امکان سنجی در پروژه‌های مدرن که توسط سامپو سوسیاری، مدیر فروش بخش مدرن‌سازی نیروگاه‌ها در شرکت وارتسیلا NSD نگاشته شده است.

نهادهای فنی تخصصی در بخش خصوصی و دولتی
جایگزینی عادات با اندیشه، منافع فردی با منافع جمع، دنباله‌روی به جای بدعت، تجربه به جای شناخت، گذشته به جای آینده در تمامی عرصه‌های فعالیت و تعامل اجتماعی و اقتصادی جامعه ما در سالیان متمادی وجود داشته و دارد. این کشور آزمایشگاه‌ روش‌ها و مکان پیاده‌سازی مدل‌هایی است که از شناخت، عمل و بازخورد عمل ناشی نبوده و عاملی خارجی و برون‌زا آن را برانگیخته است. برای مطالعه متن کامل این مقاله این جا کلیک کنید.

ترجمه و ویراستاری نشریه Unido Competenicies
این نشریه که مطالعه آن به مدیران منابع انسانی و مدیران سازمان‌ها توصیه شده است، مدل‌های شایستگی را به سازمان‌ها ارایه می‌کند. مدل‌های شایستگی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا برای ارتقا و پیشرفت سیستم‌های مدیریت منابع انسانی خود، روشی یکنواخت اتخاذ کنند.
متن کامل نشریه را این جا دریافت کنید.